Otřesové detektory nejčastěji montované firmou Alkon s.r.o.

detekují jakoukoli manipulaci se střeženýmy předměty (vrtání, bourání, páčení atd).


SHOCKGARD 1 / 2
Vibrační detektor určený pro střežení dveří, oken, dřevěných skříní. Otřesy jsou prostřednictvím piezoelektrického měniče převedeny na elektrický signál, který je dále zpracován a porovnán s prahovými hodnotami. Používá se v aplikacích, kde není možné nasadit audiodetektory a ochrana magnetickými kontakty by byla pracná a drahá. Pro odpovídající nastavení detektoru v závislosti na umístění, povrchu a míře rizika se používá počítadlo pulsů a potenciometrem nastavitelná citlivost. Detektor není vhodný pro střežení trezorů a bankomatů.

VIBRO
Vibrační microprocesorem řízený detektor s celou řadou unikátních funkcí je určen pro plášťovou ochranu objektu. Citlivost je nastavována v tzv. režimu samoučení, kdy po instalaci na požadované místo je možno úderem na podklad určit úroveň vibrace a počet impulsů potřebných pro vyhlášení poplachu. V testovacím režimu je možno ověřit funkčnost a dosah detektoru, který je závislý na montážním podkladu. Vzhled, malé rozměry a dostatek místa pro kabeláž usnadňuje a urychluje montáž a dovoluje použití ve všech typech instalací. Detektor není vhodný pro střežení trezorů a bankomatů.

VVS 302
Otřesový detektor pro střežení bankomatů, herních automatů, nebo např. výdejních automatů na jízdenky. Je schopen detekovat pokusy o napadení sekáčem nebo kladivem, pomocí vrtací techniky, výbušnin, hydraulického nářadí a řezacích hořáků. Detektor je konstruován tak, aby bez vyvolání poplachu, umožňoval normální provoz střežených předmětů a pohyb lidí kolem nich. Uvnitř jsou instalovány tři různé detektory. Každý z nich je navržen pro detekci jiného způsobu napadení, což umožňuje zachytit všechny známé pokusy o napadení a současně ignorovat otřesy způsobené jinou činností. Testování elektroniky lze provádět dálkově signálem z ústředny EZS pomocí testeru VVT 705 nebo ručním testerem VVT310.


<<< zpět