Infra závory nejčastěji montované firmou Alkon s.r.o.

využívá se tenkého infračerveného paprsku k detekci narušení prostoru, vnější provedení pracuje s více paprsky pro zamezení planých poplachů spouštěných ptáky apod.


AX 100S/SR
Jednopaprsková infrabariéra je určena pro vnitřní zabezpečení např. skleněných ploch, řady oken nebo dveří. Víceohnisková optika a soustava LED diod usnadňují horizontální zamíření bez nutnosti vertikálního dostavování. Krystalový oscilátor vytváří modulovaný paprsek, který je přijímačem odfiltrován, čímž je zaručena vysoká odolnost proti falešným poplachům způsobených dopadem bílého světla. Provedení, možnost povrchové nebo zápustné montáže a technické parametry dovolují nasazení jak v průmyslových objektech, tak i v prostorech náročných na design.

Dosah 30 m.

AX 130
Dvoupaprsková infrazávora pro vnitřní i venkovní prostředí je určena pro komerční aplikace. Bariéra je schopna pracovat i při ztrátě 99 % energie paprsku např. v důsledku mlhy, hustého deště nebo sněžení. Četnost planých poplachů je snížena adaptivním upravováním prahu detekce v závislosti na intenzitě přijímaného signálu a nastavitelnou dobou přerušení paprsků (plané poplachy způsobené pohybem zvířat nebo průletem ptáků). Kryt vysílače/přijímače bariéry je konstruován tak, aby bylo minimalizováno vytváření námrazy. Instalace je možná na kovový sloupek o průměru 43 mm nebo na zeď.

Dosah 40 m venkovní, 100 m vnitřní.

AX 200PLUS / ALPHA
Dvoupaprsková infrabariéra pro vnitřní i venkovní prostředí je určena pro komerční aplikace. Bariéra je schopna pracovat při ztrátě 99 % energie paprsku např. v důsledku mlhy, hustého deště nebo sněžení. Je vybavena obvodem pro adaptivní úpravu prahu detekce a možností nastavení doby přerušení paprsků. Moderní konstrukce přináší mimo jiné lepší utěsnění krytu (krytí IP55) a účinnější přepěťové ochrany. Bariéry je možno vybavit zadním krytem a pro použití v klimaticky náročnějších aplikacích i vyhříváním. U typu AX-200 Alpha je možnost zvolit jeden ze čtyř modulačních kmitočtů detekčních paprsků, což umožňuje umístění až 4 bariér nad sebou v jednom úseku, aniž by docházelo k jejich vzájemnému ovlivňování. Instalace je možná na kovový sloupek o průměru 43 mm nebo na zeď.

Dosah 60 m venkovní, 120 m vnitřní.

AX 350MKII / 650MKII
Dvoupaprsková infrabariéra pro vnitřní i venkovní prostředí je určena pro komerční aplikace i aplikace s vysokou úrovní rizik. Bariéra je schopna pracovat i při ztrátě 99 % energie paprsku, např. v důsledku mlhy, hustého deště nebo sněžení. Standardní výbavou je obvod pro adaptivní úpravu prahu detekce, kvalitní mechanické provedení, účinné přepěťové ochrany, volba jednoho ze čtyř modulačních kmitočtů detekčních paprsků a paměť poplachu. Mezi vysílačem a přijímačem lze po detekčních paprscích přenést binární informaci (např. stav poplachového relé pomocného detektoru). Obvod integrovaného přenosu stavu nasměrování zpřesňuje a zrychluje proces nasměrování bariér. Čtyři volitelné modulační kmitočty paprsků umožňují umístění až 4 bariér nad sebou v jednom úseku, aniž by docházelo k jejich vzájemnému ovlivňování. Instalace je možná na kovový sloupek o průměru 34 - 48 mm nebo na zeď, případně do sloupů AX-BT.

Dosah 100 m (AX 350MKII), 200 m (AX 650MKII).


<<< zpět