Bezdrátové systémy

Bezdrátové systémy využívame pouze pro prostory, kde nelze položit kabelové rozvody, jako jsou například historické budovy, nebo jako dočasné aplikace k zajištění jednorázových výstav apod.


PRO PROTI
 • Instalace bez kabeláže.
 • Vyšší cena prvků s vysílačem.
 • Nutná pravidelná vyměna baterií (alkalické nebo speciální).
 • Omezený dosah příjmu.
 • Problematická kontrola přítomnosti prvků systému.
 • Možné radiové rušení.JABLOTRON JA-60 "Comfort" - Systém reaguje na vloupání, požár, únik plynu, tísňový signál od uživatele, pokus o sabotáž atd. Podle nastalé situace varuje místně, předává poplachovou zprávu telefonicky (do klasické i mobilní sítě), umí komunikovat s pultem centrální ochrany (hlídací agentura či policie) a může vyslat zprávu na Pager (Operátor, Ermes apod.). Pro svou spolehlivou funkci užívá nejmodernější metody digitálního zpracování signálu a bezdrátového přenosu informací. Výrobek splňuje přísné požadavky mezinárodních norem, včetně pravidelné kontroly připravenosti jeho jednotlivých částí. Hlavními přednostmi systému COMFORT jsou: rychlá montáž, jednoduchá obsluha, vysoká úroveň zabezpečení, minimální zásah do interiéru.JABLOTRON JA-65 "Maestro" - je hybridní stavebnicový systém, určený k profesionální instalaci. Kovová skříň ústředny má zabudovaný síťový zdroj a prostor pro akumulátor až 7Ah. Výklopná konzola obsahuje základní desku 16 zónové ústředny (bez vstupů). Tu je dle potřeb možno doplnit následujícími prvky:
 • Radiový komunikační modul JA-65R umožňuje přiřadit bezdrátové periferie řady JA-60:
  • až 16 snímačů
  • až 8 klávesnic nebo dálkových ovladačů
  • bezdrátovou sirénou JA-60A a výstupní moduly řady UC
 • Modul JA-65H obsahuje 8 drátových vstupních smyček ( s možností dvojitého vyvažování). V ústředně lze osadit až dva tyto moduly.
 • Telefonní komunikátor JA-65X dokáže předávat hlasové zprávy, SMS zprávy prostřednictvím SMS serveru, komunikuje s pultem centrální ochrany a umožňuje dálkový přístup z počítače instalatéra (užitím SW ComLink a modemu JA-60U).
 • Ovládání a programování ústředny je možné systémovou klávesnicí JA-60E (případně též bezdrátovou verzí JA-60F). Pro ovládání lze užít i dálkové ovládače RC-11, RC-22 a klávesnici JA-60D. Ústřednu je možné také ovládat, programovat a dálkově spravovat počítačem a programem ComLink.TELENOT - DSS 7700 - pracuje v pásmu 433 MHz (ISM pásmo). Využívá specifického rastru 23 kmitočtů. Zásadní odlišností od ostatních bezdrátových systémů na trhu je obousměrná komunikace mezi všemi komponenty a patentovaný systém automatického přeladění, pokud by byl přenosový kmitočet rušen. Každý prvek má kód přidělený již u výrobce, je proto splněna podmínka evropské normy vyžadující znemožnění záměny prvků a to i znemožnění záměny prvkem téhož typu. Systém má 96 adres pro bezdrátové prvky a je dělitelný do čtyř samostatně ovládatelných systémů.

Základní sestava zařízení
Základem systému je ústředna Complex 216 H. Ústředna je vybavena síťovým napájecím zdrojem sloužícím zároveň pro nabíjení akumulátoru. Ústředna Complex 216 H disponuje kromě možnosti spolupráce s bezdrátovými detektory 16 klasickými vyváženými smyčkami, které lze programovat stejně jako bezdrátové prvky. Umožňuje také připojení blokovacího zámku nebo čteček systému comlock (čipové čtečky, čtečky pro bezdotykové karty, kódové klávesnice, infraklíčenky) přímo k ústředně. Do systému comlock lze zadat až 16 kódů. Ústředna má 16 programovatelných tranzistorových výstupů, 8 výstupů na komunikátor a na přání také sériový výstup RS 232 umožňující protokolování událostí na tiskárně.

<<< zpět