Duální detektory nejčastěji montované firmou Alkon s.r.o.

kombinace dvou detektoru pracujících s rozdílným snímáním např. pir-mikrovlna, propojení uvedených vlastností MW a PIR částí zaručuje nebývalou provozní detekční přesnost a spolehlivost, (zamezení vzniku planých poplachů, možnost venkovního užití).


MX 40QZ / PT
Zcela nové duální detektory (PIR + MW) se zajímavými vlastnostmi a poměrem výkon / cena. V případě nasazení více detektorů téhož nebo více výrobců pro střežení jednoho prostoru může docházet k falešným poplachům vlivem "přeslechů" mezi MW částmi. Tento problém odstraňuje unikátní MW jednotka firmy OPTEX, která zmíněné "přeslechy" eliminuje. Infračervená část detektoru je řešena praxí ověřenou patentovanou technologií QUAD ZONE LOGIC, která vyhodnotí všechny vstupní signály a dokáže eliminovat falešné poplachy způsobené drobnými pohyby např. záclon, vibracemi.

F2 201
Duální (MW + PIR) mikroprocesorem řízený detektor pro použití ve všech typech instalací. Digitální zpracování MW signálu, který lze nastavit podle velikosti střežené místnosti a víceúrovňové vyhodnocení PIR snižuje riziko výskytu falešných poplachů. Pro zvýšení spolehlivosti jsou dále použity obvody pro digitální teplotní kompenzaci, pro ochranu proti VF rušení a proti bílému světlu. K vyhlášení poplachu dojde pokud obě technologie vyhlásí poplach v rozmezí 10 s.


<<< zpět