Historie a součásnost firmy


Firma byla založena čtyřmi zakladateli v roce 1992 jako sdružení podnikatelů. V roce 1994 jsme byli zapsáni do krajského obchodního rejstříku jako ALKON s.r.o. Náplní naší práce je projekce, instalace, revize a servis elektrotechnických zařízení, instalovaných jako vybavení objektů firem, prodejen, výrobních provozů, rodinných domů, atd.


Firma je členem
Asociace technických a bezpečnostních služeb Gremium Alarm ( AGA )
a je též registrována u policie ČR jako subjekt zabývající se bezpečnostní problematikou.
Zaměstnanci podepsali "KODEX ETIKY"


Při instalaci bezpečnostních zařízení zvažujeme všechna možná rizika napadení, umístění objektu, jeho velikost, jeho slabá místa a přihlížíme i k charakteru chráněného majetku. Naším cílem je maximálně vyhovět zákazníku a jeho objekt zabezpečit nejoptimálnějším možným způsobem s ohledem na jeho přání a představy.

V případě speciálních požadavků klientů jsou naši technici schopni najít vhodné řešení a uspokojit i nejnáročnější požadavky. Na základě bezplatného posouzení objektu zpracujeme bezplatně cenovou nabídku na elektronické zabezpečení, po dohodě se zákazníkem vypracujeme technickou dokumentaci a provedeme montážní práce.

Stejný postup uplatňujeme i při instalaci požární signalizace, telefonních a rozhlasových ústředen, dorozumívacích zdravotnických zařízení, kamerových a sledovacích systémů, satelitních rozvodů a dalších námi montovaných zařízení. Naši zaměstnanci pravidelně absolvují praktická školení na nové prvky a jsou schopni poskytovat kvalitní záruční a pozáruční servis. V současné době máme 20 zaměstnanců.

Od samého začátku jsme se zaměřili nejen na kvalitu používaného materiálu, ale i na kvalitu práce a úroveň poskytovaných služeb (servis, rychlost servisu, revize, atd.). Používáme sice zásadně jen techniku na vyšší úrovni, která je prakticky bezporuchová, avšak velmi často je příčinou drobných problémů nepřesná obsluha (chvilkové zapomenutí kódu, zazmatkování při odkódování, atd.) - takzvaný "Lidský faktor". Tento faktor je příčinou většiny servisních zásahů, což svědčí o kvalitě systémů, které montujeme do objektů zákazníků. Nepřetržitý 24-hodinový servis na všechny námi montované systémy je samozřejmostí. Jednou z našich předností je i dlouholeté, nepřetržité působení na trhu zabezpečovací techniky, díky kterému jsme získali v tomto oboru značné zkušenosti. Na dodávané zařízení poskytujeme záruky až 36 měsíců. Celou svoji činnost chápeme jako službu zákazníkům.

Činnost naší firmy není zaměřena pouze na jeden region, ale působíme po celé České republice.